Moderná obývačka – čomu sa vyhnúť pri zariaďovaní?

Interiéroví dizajnéri sa zaoberajú všetkými detailmi, a práve vďaka tomu je miestnosť zariadená naozaj dokonale. A niekedy je to pritom také jednoduché, stačí zavesiť obraz trochu nižšie, alebo izbu viac osvetliť. Pozrime sa teraz na chyby, ktoré často pri zariaďovaní robíme www.cyky.sk/skuste-sa-zacat-orientovat-na-modernost/. Priestor vašich snov tak nemusí byť nedosiahnuteľný – stačí napraviť tieto chyby, vyskúšať niektoré z našich nápadov a potom si už len vychutnať nový a vylepšený moderný priestor.

pokoj

Chyba č. 1: Výber nesprávnej pohovky
Dôležitou súčasťou a kľúčom k pohodliu obývacieho priestoru je dobrá pohovka. Je to zároveň ústredné miesto a miestnosť podľa toho aj vyzerá. Náš tip znie venovať pozornosť výške a pôdorysu sedačky. Kúpu si treba poriadne premyslieť, nenakupovať impulzívne, pretože by to mohla byť veľmi nákladná chyba. Aby ste sa vyhli výberu nesprávnej pohovky, držte sa niečoho jednoduchého. Osobitnú pozornosť venujte kvalite tkaniny a nadčasovosti tvaru. Vyhýbajte sa príliš ozdobných detailov.

Chyba č. 2: „Showroom“ výzor
Ďalšou chybou je „showroom“ vzhľad, inými slovami, miestnosť, ktorá vyzerá, akoby ste všetko zakúpili v tom istom obchode. Je dôležité kombinovať nové a vintage prvky, aby ste vytvorili zaujímavú a individualizovanú izbu. Aby ste sa vyhli pocitu, že ste v obchode, odporúčame vám, aby ste si vyčlenili dostatočný rozpočet na osvetlenie, textil a doplnky. Malé kúsky sú presne to, čo dodáva miestnosti „dušu“. „Radšej osvetlite obývaciu izbu nízkym osvetlením namiesto stropného osvetlenia. Stojanové lampy a stolné lampy sú najlepšou voľbou.

interié=r

Chyba č. 3: Zle naplánované rozloženie nábytku
Aj keď vás to môže lákať zatlačiť pohovku k stene, pred ktorou je televízor, skúste viac plánovať. Je dôležité zvážiť viaceré faktory, najmä ak je miestnosť dlhá a úzka. Je tiež veľmi dôležité zvážiť pohľad zo sedačky. Vo veľkej otvorenej miestnosti je príjemné sedieť na obľúbenom kúsku a zároveň osloviť zvyšok miestnosti. V malej miestnosti je nevyhnutné zvážiť pohľad smerom do okna. V miestnosti s krbom je často problém s tým, kam umiestniť televízor. Čo tak vyskúšať projektor, ktorý premieta na bielu stenu nad krbovou rímsou?

3.0
01