Prvá fáza ketónovej diéty? Zvládnite ju s prehľadom

Rozhodli ste sa, že sa dáte na ketodiet https://www.prodietix.sk/o-proteinovej-diete? V tom prípade ste sa rozhodli veľmi dobre a vo vašom odhodlaní vám držíme palce. Kým sa však v tomto spôsobe stravovania, takpovediac, udomácnite, musíte prekonať prvé tri fázy, počas ktorých, si váš organizmus na všetko zvykne. Asi najdôležitejšia je práve prvá fáza, pri ktorej musíte byť na seba naozaj prísni. Preto sa pozrieme na to, ako ju zvládnuť s prehľadom.Panvica so špenátom, granátovým jablkom a kuracím mäsom

Prísna, no potrebná

Ide o najprísnejšiu a zároveň najnáročnejšiu časť celej diéty. Je označovaná i ako aktívna fáza. Počas tejto doby dochádza k najvýraznejšiemu úbytku váhy, pretože telo začne aktívne spaľovať svoje tukové zásoby. Jesť totiž môžete len proteínové jedlá, ktoré nesmú obsahovať sacharidy ani tuky. Sem – tam si môžete dopriať aj zeleninu, no nie všetku.

Nezabudnite soliť

Aby ste počas prvej fázy neskolabovali, potrebujete telu dodávať o čosi viac soli, ako ste boli zvyknutí. Preto nezabudnite všetky jedlá dostatočne soliť. Na druhej strane to samozrejme netreba preháňať. Všetkého veľa škodí.

Dôslednosť, dôslednosť a dôslednosť

Druhým dôležitým bodom je striktné dodržiavanie pomerov sladkých a slaných pokrmov a taktiež počet jedál za deň. V tejto fáze nemôžete zhrešiť čo i len raz. To znamená, že zakázané je aj malé pivo alebo kúsok chleba. Ketónovú diétu môžete zvládnuť aj tak, že si budete pripravovať normálne jedlá z čerstvých surovín. V prvej fáze je však najrozumnejšie siahnuť po špeciálnej instantnej strave, ktorá dodá telu presne to, čo potrebuje. Navyše máte istotu, že sa vyvarujete omylom, ktoré by mohli všetko pokaziť.
Dvaja muži v pozadí po športovej aktivite, pred ktorými je položená modrá fľaša s vodou
Voda je váš najlepší priateľ

Dodržiavanie pitného režimu je nevyhnutné za každých okolností, avšak v prvej fáze diéty, to platí dvojnásobne. Pite hlavne čistú vodu a zelený čaj. Čím viac, tým lepšie. Tekutinami sa jednoducho nemôžete predávkovať. Teoreticky by to síce možné bolo, no to by ste museli za deň vypiť viac ako dvadsať litrov vody, čo je málo pravdepodobné.