Starajte sa o svoje oči

Dajte svojim očiam pocítiť, že ich máte radi a že sa o nich s láskou staráte https://www.conform.sk/milujte-svoje-oci/ . Ponúkame vám niekoľko spôsobov, ako sa o oči správne starať:

příroda

 
1. Vezmite svoje oči na peknú večeru


Nedostatok správnych vitamínov môže poškodiť funkciu sietnice. Potraviny, ktoré obsahujú vitamíny C a E, zinok, luteín, zeaxantín a omega-3 mastné kyseliny DHA a EPA, sú dobré pre zdravie vašich očí. Hovoríme predovšetkým o potravinách ako surová červená paprika, slnečnicové semienka a orechy, zelená listová zelenina ako kel a špenát, tiež sem patrí losos, sladké zemiaky, fazuľa a celkovo strukoviny.

2. Dohodnite si termín s očným lekárom


Je dôležité pravidelne kontrolovať oči. Očné vyšetrenia môžu včas odhaliť choroby, ako je glaukóm, ktorý nemá na začiatku žiadne príznaky. Poruchám videnia, ako sú diabetická retinopatia, makulárna degenerácia a glaukóm, sa dá zväčša včas zabrániť, ak sú zachytené a tým aj liečené včas.

3. Kúpte im slnečné okuliare


Nadmerné vystavovanie sa pôsobeniu UV žiarenia zvyšuje riziko vzniku katarakty alebo makulárnej degenerácie v neskoršom veku života. Na zabezpečenie dostatočnej ochrany by slnečné okuliare mali zablokovať 99 až 100% žiarenia UV-A a UV-B; zobrazenie 75% až 90% viditeľného svetla a šošovky bez skreslenia a nedokonalosti.

4. Dajte im prestávku


Je ľahké preťažiť vaše oči. Vzhľadom na to, že používanie smartfónu a počítača za posledné roky stúplo a niekedy vaše oči zabudnú žmurkať, sú viac unavené ako kedykoľvek predtým. Tu je niečo, čo vyskúšať: pravidlo 20-20-20. Každých 20 minút sa pozrite na 20 stôp pred seba na 20 sekúnd. To pomôže znížiť únavu a namáhanie očí.

červená paprika

5. Nefajčite


Fajčiari majú štvornásobne vyššiu pravdepodobnosť vývoja makulárnej degenerácie (AMD) súvisiacej s vekom než u nefajčiari. Oni sú tiež náchylnejší ako nefajčiari na rozvoj katarakty. Fajčenie môže zrýchliť zhoršenie zraku tým, že zvyšuje počet škodlivých chemických zlúčenín alebo znižuje množstvo ochranných živín dodávaných z krvi do oka.


Myslíme si, že vaše oči budú cítiť vašu lásku práve týmito spôsobmi. Na zdravie – na zdravie oči!

Starajte sa o svoje oči
4.3 (85%)8