VITRÍNA – pýcha vášho interiéru!

Vitrína je kus nábytku, ktorý môže pekne dotvoriť interiér a stať sa dokonca jedným z jeho najpútavejších prvkov. V jej poličkách si nenájde miesto iba porcelán a kryštál, ale aj veci, ktoré pre vás veľa znamenajú a majú svoju osobitú hodnotu. Predmety, ktoré sú vám drahé a radi by ste sa tešili z pohľadu na ne každý deň. Veľa ľudí si v nej vystavuje keramiku, porcelán, rodinné fotky, knihy… Je na každom človeku čo si v nej vystaví.
Tento kus nábytku sa uplatní takmer v celej domácnosti. Nájde si úplne všade svoje miesto.

nádobí

Je pevnou súčasťou obývacej izby, kde trávime väčšinu času a prijímame aj návštevy (niekde je to kuchyňa), a preto sem takáto skrinka patrí. Môžete ju však umiestniť aj vo väčšej hale či v pracovni, kde skvele poslúži ako domáci archív či knižnica. V detskej izbe vitrínku so sklom neumiestňujte. Môže dôjsť k úrazu aj v prípade, že je použité bezpečnostné sklo!

Vitríny patria aj do našich kuchýň. Otvorené a zasklené plochy sú zaujímavou alternatívou minimalisticky poňatých kuchynských liniek. Takáto zasklená skrinka pristane najmä kuchyniam v tradičnom alebo vo vidieckom štýle. Jej verzia s otvorenými plochami zase okrášli a dotvorí kuchyňu modernú.

bar

Ako si vitrínu vybrať??
 

Pred tým, než si zadovážite kus nábytku, ktorý sa k vám a vašej domácnosti vôbec nehodí, je nutné zvážiť celkový charakter interiéru vašej domácnosti. Ak je ladený v tradičnom duchu alebo vo vidieckom štýle, voľte klasickú vitrínu v bielej farbe, prípadne v prírodnom odtieni dreva. Takáto skrinka do priestoru prirodzene a vkusne zapadne. Zaujímavé môže byť v rámci modernej kuchyne aj použitie farebného kontrastu. Priestorové možnosti zohrávajú tiež dôležitú úlohu. V menších miestnostiach uprednostnite skôr výškové skrinky, vo väčších nájdu uplatnenie aj zložitejšie modely, ktoré sú širšie.

V ponuke obchodov nájdete bohatý sortiment rôznych vitrín s riešeniami plných aj otvorených plôch s rôznymi úchytkami alebo úplne bez nich. Štýlová je vitrína na menších či väčších nožičkách. Obľúbené sú aj vitríny umiestnené na stene. Vďaka nim pôsobí priestor vzdušnejšie. Tento atraktívny kus nábytku sa môže stať „favoritným“ prvkom miestnosti a dokonca aj celého domu.

salonek

Pri výbere vitríny klaďte dôraz aj na materiál, z ktorého je skrinka vyrobená. Laminovaná alebo dyhovaná drevotrieska sú klasické materiály pre výrobu tohto nábytku. Vyhotovujú sa rôznou povrchovou úpravou. Materiál je ľahký a veľmi nenáročný na bežnú údržbu. Ak chcete, aby vášmu srdcu drahé predmety naozaj vynikli, zvoľte si LED osvetlenie vitríny. Často sú svetielka priamou súčasťou skrinky. Ak si vyberiete typ, kde sú aj vnútorné poličky zo skla, budete mať z porcelánu či keramiky pocit, akoby to boli skutočné artefakty. 

VITRÍNA – pýcha vášho interiéru!
Ohodnoťte příspěvek