Dá sa krása definovať?

Často sa nám stáva, že dochádza k výpadku komunikácie, alebo výpadku pochopenia niečoho. Veď vlastne keď sa nad vecami zamyslíme, každý rozmýšľame úplne inak a teda aj, prirodzene, prichádzame k tým najrôznejším záverom na najrôznejšie veci. Už len samotný pojem u nás môže predstavovať najrôznejšie názory. Je krása definovateľná? Je vôbec možné zaškatuľkovať niečo tak obšírne? Čo predstavuje krásu pre vás?

květiny

Krásou sa dá všeobecne pomenovať to čo je pre nás subjektívne estetické, ladí to a našim očiam to poskytuje pocit vnútorného nasýtenia. Je to niečo, na čo sa nám dobre díva a čo v nás vzbudzuje, prirodzene bez rozmýšľania dobré pocity.
Krása je však veľmi subjektívna záležitosť, veď predsa tak, ako sme každý od základov iné, máme radi iné veci, líšime sa aj názormi a životnými postojmi, je samozrejmé že sa nám aj každému páči niečo iné. To, čo môže byť pre niekoho odpudzujúce, zasa môže v niekom inom vyvolávať len príjemné pocity. Aj preto si myslím, že námety ako súťaže krásy sú úplným nezmyslom a sú vlastne aj veľmi smiešne. Jediné čo spôsobujú, j nedostatok sebavedomia u mnohých žien a tiež vyvolávajú silné pocity psychickej nedostatočnosti a spôsobujú rôzne poruchy príjmu potravy alebo pocitu menejcennosti.

kráska

Krása sa nedá merať pravítkom, ani metrom. Krása je súhra mnohých atribútov, ktoré na nás kladne vplývajú. Je veľmi rozmanitá a nedá sa nijako zaškatuľkovať.
Trápi ma však, keď vidím, čo je dnešným ideálom krásy. Zo sveta sa už úplne stráca prirodzenosť a jednoduchosť, ktorá tvorí našu podstatu a čistotu. Ženy sa prerábajú na Kardashianky, zakrývajú svoju prirodzenosť tonami make-upu a tým zakrývajú svoju podstatu krásy. Myslím si, že to nie je to, čo by malo krásu vystihovať. Zo sveta sa stráca prirodzenosť, ktorá podľa mňa zastáva krásu v najlepšom slova zmysle.