Pozrite sa na moderné prvky

Každý niečo prerába, majstruje, zdokonaľuje, vylepšuje. Denne zastavujú pred panelákmi autá privážajúce novú dlažbu, novú podlahu, kuchynskú linku, dvere-.

panelák

Prerábame, zatepľujeme, vylepšujeme. Mali by sme ale myslieť aj ekonomicky a zároveň možno aj ekologicky. Nemusíme robiť veľké prerábanie stačí malý kúsok záhradky na okne. Neoplatí sa nám doma na parapetnej doske vypestovať bylinky?
Alebo na balkóne pri kvetoch? Nebude ten náš panelák hneď vyzerať krajšie ? Nebude viac naším domovom ako miestom pre bývanie? Aj trepot susedov budeme s liečivými bylinkami lepšie znášať.
Aj návrat k prírode, k prírodným zdrojom je predsa dnes in- je moderný a zároveň užitočný

Určite u babičky na pôjde alebo doma v pivnici nájdeme starý džbán či hrnček bez uška, alebo misku. Toto všetko sa nám môže hodiť. Pripomenie nám babičku a urobí dočasný domov naším bylinkám. Keď už máme nádobu- šups do obchodu. Kúpime si zeminu a semienka rôznych byliniek, ktoré máme radi a poznáme. Nebojme sa siahnuť aj po tých, čo nám síce nič nehovoria, ale skúsení predajcovia nám ich poradili.

  • Určite sa u Vás doma bude dariť bazalke. Pre svoju charakteristickú vôňu ju pridávam do cestovín, do mäska, alebo len tak na chlebík.
  • Môžete vyskúšať rukolu. Jej lístky spolu s červenou repou a bielym syrom Vás v lete isto potešia.
  • Samozrejmosťou na okne by mala byť petržlenová vňať bohatá na vitamíny a neodmysliteľná prísada polievok.
  • Potešia zaiste aj zelérové listy,či dokonca zelérové buĺvy-zvlášť vhodné pre manžela..Veru aj to môže skrášliť parapetnú dosku.
  • Každý pestovateľ byliniek má doma aj pažitku. Chlebík s masťou a pažitkou isto mnohým pripomenie prázdniny u babičky.

bylinka

Nechcem vymenovať všetky bylinky. Každý má predsa len tú svoju, ktorú má najradšej a bez ktorej si jedlo nevie predstaviť. A na parapetnej doske je predsa ešte toľko voľného miesta. Pre bylinky aj pre spomienky. Prinavráťme život starým veciam z povál, chalúp, pivníc. Objavme ich zabudnutú krásu. Potešme sa bylinkami alebo kvetmi!
Aj bylinky a kvety nám pomôžu vytvoriť príjemný domov.