Stávkové spoločnosti sú nespokojné – na MS 2019 v hokeji sa propaguje hazard

Majstrovstvá sveta sú už v plnom prúde a slovenský, hokejový fanúšikovia majú v tomto období svoj sviatok. Turnaj bodovo nevychádza v náš prospech ale herne hráme výborne. Výkony sú neporovnateľné s vlaňajšími ročníkmi. Progres je enormný.

hokej

Navonok funguje všetko dokonalo, organizátorov pochválil samotný riaditeľ IIHF, no nie je všetko také ružové. Nevidí to tak výkonný riaditeľ Asociácie stávkových spoločností Slovenskej republiky, skrátene ASSSR.
Problémom pre neho, a zároveň pre celú fair-play stávkových kancelárií je reklama ruskej spoločnosti Fonbet, ktorá sa nachádza na mantineloch v Bratislave a Košiciach, kde sa aktuálne odohráva šampionát majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Riaditeľ poukazuje nato, že táto ruská spoločnosť nie je držiteľom žiadnej licencie na území Slovenskej republiky, a teda to znamená, že ide o nelegálneho prevádzkovateľa. Toto logo sa nenachádza lenna mantineloch, ale aj v zákulisí zimných štadiónov a aj na oficiálnej stránke Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Podľa asociácie ide o reklamu, ktorej adresátmi sú aj Slováci.
„Ide bezpochyby o poskytovanie zakázanej ponuky a propagácie hazardnej hry  v priamom rozpore so zákonom o hazardných hrách,“ povedal Peter Papanek, šéf asociácie. Ide o stránku, ktorá poskytuje hazardné hry, ku ktorým sa jednoducho dostanú aj obyvatelia žijúci na území nášho štátu.

casino

Asociácie stávkových spoločností Slovenskej republiky už stihla podať podnet na prešetrenie Finančnému riaditeľstvu Slovenskej republiky a požiadali Ministerstvo financií Slovenskej republiky zamedziť porušovanie zákona o hazardných hrách. Jediným východiskom organizátorom bude odstránenie reklamy na slovenskej verzií stránky šampionátu a odstráni reklamu z mantinelov a iných voľne dostupných miest.
Je zvláštne, že takéto veľké podujatie, ako sú Majstrovstvá sveta v hokeji dokáže zo sebou priniesť aj takéto porušovanie zákona.

Posted in Nezařazené