Trendové kuchyne používajú led pásiky

Ak by sme sa mali pozrieť na miestnosť v bežnom rodinnom interiéri, ktorá je potrebná a najčastejšie využívaná, bola by to kuchyňa. Zároveň ide o pracovný priestor a na základe týchto faktorov je pochopiteľné, že práve táto miestnosť si žiada riešenie spoľahlivého osvetlenia. Zároveň fakt, že by sme sa tu s výberom vhodných svetiel mali trochu pohrať.

kuchyňa, nábytok

Teda nemusíme sa držať len nejakého starého stereotypu, ale použiť môžeme aj iné, novšie a zaujímavejšie formy svetiel. V spojitosti s kuchynskou linkou je napríklad novodobým trendom použiť led pás s jeho praktickým dizajnom.

Vďaka svojej univerzálnej forme sa dá pásik umiestniť aj tam, kde by sa iné zdroje svetla nehodili. Jeho inštalácia je jednoduchá a následne poskytne efektívne osvetlenie na pracovný priestor a na predmety i jedlá, s ktorými tu budete pracovať. Z hľadiska výberu pásikov budete mať spravidla veľa možností, či už vravíme o konkrétnych modeloch alebo o farbách svetla.

  • Do kuchyne by sa najlepšie hodili pásiky s ochranným krytom IP proti vode, vlhkosti a pare. Jeho diódy by ideálne mali žiariť klasickou bielou farbou, respektíve s chladnejšou teplotou farby.

drevo, kuchyňa

Každopádne štýl a farbu tohto osvetlenia by ste si mali prispôsobiť podľa vášho preferovaného štýlu a podľa štýlu vašej kuchyne.

Prečo sa rozhodnúť práve pre tento typ svetla?

Dôvody z hľadiska jeho praktického dizajnu už boli spomenuté. Faktorom je však aj technológia LED, ktorú tieto pásy využívajú. Ako vieme, tá funguje na spôsobe úsporných diód, ktoré vyžarujú nerušené svetlo. Takáto forma svietenia je oproti klasickým žiarovkám úspornejšia až o 90 % a samotné diódy navyše majú schopnosť svietiť až 40 000 hodín. Dotyčné zdroje svetla sú tak úspornejšie a predstavujú oveľa dlhšiu životnosť. Aj pri vyššej kúpnej cene následne dokážu značiť návratnosť peňazí a s odstupom času ušetrené financie.