Zoznámte sa s krmivom ktoré pomôže upokojiť vášho psa

Niektorí majitelia psov majú to „šťastie“, že ich miláčik patrí k nervákom. Jedným riešením je aj úprava stravy. Na trhu dnes existuje noho značiek krmív pre psy, ktoré majú upokojujúce účinky. Ako príklad, uvádzame jednu konkrétnu značku. konečný výber je však samozrejme iba na vás.

husky
 
LEGEND MAINTENANCE EVOLUTION ALL LIFE STAGES
 
Toto krmivo je určené pre malé plemená, pričom nerozhoduje ich vek. Obrovskou výhodou je najmä to, že neobsahuje obilniny, ktoré v strave psov v skutočnosti nemajú čo hľadať. Okrem klasického zloženia, je obohatené o suroviny, ktoré vášmu miláčikovi neskutočne prospejú. Prvou z nich je napríklad výťažok z lipy. Okrem celej rady zdravotných prínosov, má mierne upokojujúce účinky. nemusíte sa však obávať, že váš pes bude po konzumácii tohto krmiva oťapený. Ide skôr o upokojenie nervovej sústavy. Preto je ideálnou voľbou pre zvieratá, ktoré trpia hyperaktivitou, či agresívnym správaním. Ak sa napríklad chystáte na dovolenku spolu so svojim psom, aspoň týždeň pred cestou, môžete podávať toto krmivo. Psík bude celkovo pokojnejší, takže cesta preňho nebude tak stresujúca.
 
Zloženie krmiva:

  • rybia múčka / tridsať percent
  • rybí olej
  • hrach
  • kurací tuk
  • granátové jablko
  • púpava
  • lipa

 
retriver

Za toto krmivo si samozrejme budete musieť trochu priplatiť. Pokiaľ vám však nie je zdravie vášho psa ukradnuté, ide o dobrú voľbu. Konkrétna cena sa samozrejme líši od daného predajcu. Cena za dvanásťkilogramové balenie, sa pohybuje okolo šesťdesiatich eur.
 
Poraďte sa s veterinárom a skúste aj iné prostriedky
 
Na trhu samozrejme existujú aj iné alternatívy, niektoré z nich sú i lacnejšie. Pokiaľ máte problém s hyperaktívnym, príliš roztržitým, alebo agresívnym psíkom, je dobré sa vopred poradiť so svojim veterinárom. Toto špeciálne krmivo nevyrieši problém úplne, môže vám však v tejto oblasti výrazne pomôcť. Nezabudnite, že je potrebné, aby ste s ním psa kŕmili dlhodobo. Okrem špeciálnych krmív nájdete aj samostatné prípravky, ktoré sa pridávajú ku klasickému žrádlu, alebo rôzne difuzéry.