Aj klimatizácia potrebuje starostlivosť

Klimatizácie sú nevyhnutnou súčasťou našich domácností. Ich opodstatnenie je všetkým dobre známe. Úprava hladiny teplôt v uzavretých miestnostiach je veľkých uľahčením od stúpajúcich teplôt. Okrem funkcie chladenia uzavretých priestorov slúži klimatizácia podľa špecifikácie aj na sušenie vzduchu. To je ideálne hlavne pri priestoroch, kde je problém s nadmernou vlhkosťou. Modernejšie modely klimatizácii dokážu priestor nielen vychladiť ale ho aj ohriať. Z vlastnej skúsenosti vieme, že vyhrievanie klimatizáciou je efektívne a dostatočné aj počas zimných mesiacov. Spotreba pritom nie je veľká. Toto riešenie odľahčuje rodinný rozpočet, vďaka nízkym nákladom na prevádzku. Zabudovaná filtrácia pomáha čistiť vzduch https://www.tripadvisor.sk/ShowUserReviews-g612451-d2265152-r521512388-ERB_Brewery-Banska_Stiavnica_Banska_Bystrica_Region.html ktorý rozháňa po priestore. Túto funkciu ocenia najme alergici a astmatici. Počas peľových období filtre zachytávajú nielen prach a čiastočky znečistenia, ale aj peľ z prostredia. Po dlhšej prevádzke, spravidla jedného roku je ideálne zveriť klimatizáciu do rúk odborníka.

Čistíte svoju domácnosť pravidelne? Aj vaša klimatizácia potrebuje odborné čistenie

Čistenie klimatizácie a hlavne to kvalitné a pravidelné je samozrejmosťou pre dlhé a plnohodnotné fungovanie klimatizačnej jednotky. Služba čistenia klimatizácií nezahŕňa ale iba jej vyčistenie. Popri ňom je vykonaná aj riadna revízia, kontrola a dezinfikácia. Kvalitnou starostlivosťou si teda môžeme zabezpečiť aj dlhšie fungovanie klimatizácie bez rizika nečakanej poruchy. Počas procesu čistenia prechádza technik viacerými krokmi. Ako prvé prichádza dôkladné čistenie vnútornej aj vonkajšej jednotky za pomoci penového spreja. Rovnako sa technik postará aj o výmenníky a filter.

blížia sa k nám horúčavy, ste na ne naozaj pripravený?

Následne sú tieto vydezinfikované a zbavené tak prípadných plesní a baktérií. Nasleduje kontrola tlaku vonkajšieho média a kontrola elektrického zapojenia. Skontrolovaný je aj odtok kondenzátu a nakoniec sú kontrolované aj ostatné súčasti klimatizačnej jednotky. Ako vidíte, pod rukami odborníkov je iba veľmi malá šanca na možné nepríjemné prekvapenia v budúcnosti, vo forme poruchy. O svojej klimatizácii máte prehľad a viete, že je o ňu kvalitne postarané. Aby ste si ušetrili čas vyhľadávaním odborníkov či zadávaním hesiel ako čistenie klimatizácie Trnava, Bratislava či iné. Odporúčame navštíviť stránky masterklima.sk, kde nájdete kompletný servis aj čistenie klimatizácií.