Chcete čo najskôr a bez námahy získať firmu?

Chceli by ste si založiť obchodnú spoločnosť alebo minimálne nad tým uvažujete, len ste si vedomí, že to je pomerne komplikovaný a dlho trvajúci proces? V takom prípade by vás asi potešila správa, že existuje šikovnejšia a rýchlejšia alternatíva a tú poskytujú záujemcom firmy na predaj.

Teda fakt, že založená firma sa dá kúpiť. A nie je tajomstvo, že takéto riešenie využíva veľa potenciálnych, ale v podstate aj tých skúsenejších podnikateľov. Buď sa chcú vyhnúť náročným úradným a administratívnym záležitostiam, alebo skrátka vidia príležitosti a potrebujú čo najskôr získať obchodnú spoločnosť s ručením obmedzeným, nemôžu si dovoliť čakať a podstupovať dlho trvajúce zakladanie firmy od základu. Alebo sú proste dôvodom obidva tieto spomenuté faktory záujmu.

okuliare, zmluva

Čiže výhodou týchto firiem k predaju je hlavne rýchlosť, akou sa k nim dostanete a v podstate aj jednoduchý postup, pretože ako odznelo- firmy, resp. obchodné spoločnosti v tejto ponuke sú právoplatne vytvorené, vzniknuté- sú zapísané v obchodnom registri, mnohé z nich sú zaregistrované pre DPH a majú splnené aj ďalšie náležitosti.

Niekto by však možno povedal, že tieto ready made s.r.o. sú drahšie, resp. že ide o vyššiu investíciu, než keby sa rozhodol takúto spoločnosť podnikateľ založiť.

  • Áno, na prvý pohľad sa to tak zdá. Treba ale vziať v dotaz, že ready made spoločnosti už majú vybavené všetky úkony k tomu, aby mohli začať obchodovať. To napríklad znamená, že je pri nich aj splatené základné imanie.
  • A dokážu tiež prinášať zisky rýchlejšie, než v situácii, v ktorej podnikateľ zo začiatku so svojou firmou viac behá po úradoch, než by sa s ňou s plným potenciálom mohol venovať obchodným činnostiam.

podnikateľ, kravata

Je takáto cesta legálna?

  • Isteže, veď ju v súčasnosti nasleduje stále viac podnikateľov a to z dôvodov, ktoré už boli spomenuté vyššie.