Hľadáte miesto pre romantickú dušu? Navštívte Veronu


Dom Kapuletovcov

Top pamiatkou Verony je nepochybne známy balkón v dome Kapuletovcov, kde sa konala slávna scéna z Romea a Júlie. Pravdou je, že aj keď príbeh má korene vo Verone, dráma sa tam v skutočnosti neodohrala. Dokonca aj dom s legendárnym balkónom bol postavený až po vydaní tejto romantickej tragédie. Navštívte toto miesto a budete uchvátený jeho krásou.

most

Amfiteáter vo Verone

Najstaršou pamiatkou je starý amfiteáter postavený v 1. storočí. Najmä v Taliansku nájdeme niekoľko podobných budov, ktoré odkazujú na pôvodnú rímsku kultúru. Stavby vo Verone sú vzácne v tom, že si zachovali veľmi dobrý stav. Amfiteáter slúži na usporiadanie veľkých kultúrnych podujatí a súčasne sa tu môže stretnúť až 15 000 ľuďí. Dosť veľké číslo, čo poviete? Najznámejšou udalosťou je operný festival, ktorý sa koná v letných mesiacoch.

balkoněk

Pevnosť Castelvecchio a most Scaligero

Počas panovania rodiny Scaligerov bolo vo Verone postavené niekoľko významných pamiatok. Prvou je pevnosť Castelvecchio, ktorá bola postavená v 14. storočí. V minulosti slúžila ako dôležitá obranná budova mesta. V súčasnosti je tam múzeum umenia, kde môžete obdivovať diela Rubensa alebo Guardiho.
 Ďalšou pevnosťou je tiež most Scaligero, ktorý prechádza cez rieku Adige a tvorí tri dominantné oblúky. Počas svojej histórie bol niekoľkokrát zrekonštruovaný. Posledné úpravy sa vykonali počas predchádzajúceho storočia.

schodiště

Veža Lamberti

Najvyššou budovou mesta je veža Lamberti. Nájdete ju v historickom centre a je tiež otvorená pre verejnosť. Do pozorovacej platformy sa dostanete buď výťahom alebo môžete prejsť po 238 schodoch. Zaujímavé je, že aj keď je to pomerne jednoduchá konštrukcia, jej výstavba trvala takmer tri storočia. Krátko po jej dokončení bola zasiahnutá bleskom a veža bola zrekonštruovaná. Pri tejto príležitosti bola podvihnutá vyššie o pár metrov.