Maurícius

Letisko na Mauríciu
Medzinárodné letisko. Sir Seewoosagar Ramgoolam – jediné medzinárodné letisko na Mauríciu – sa nachádza neďaleko mesta Maeburg, len 46 km juhovýchodne od hlavného mesta ostrova Port Louis. Na letisku je národným leteckým dopravcom Air Mauritius, ktorý riadi sieť liniek na susedné ostrovy, a tiež vykonáva priame lety do niektorých miest v Afrike, Austrálii, Ázii a Európe. Air Austral, Air Madgascar a Air Seychely spájajú Maurícius s blízkymi ostrovmi a Air France, Emirates, Austrian Airlines, British Airways, Condor, South African Airways, Air India, Meridiana, Kenya Airways, Egypt Air, Malaysia Airlines a Corsairfly letiskámi po celom svete.

moře

Podnebie
Podnebie je tropické more, horúce, s bohatou vlhkosťou, ktorú prinášajú obchodné vetry z oceánu. Leto (od novembra do apríla) je horúce a vlhké: +25 ° C v noci, + 30 ° C a vyššie popoludní, vlhkosť dosahuje 80%. Zima (od mája do októbra) je chladnejšia a suchšia: +17 ° C v noci, +23 ° C počas dňa. Teplota vody počas celého roka je + 22 … + 26 ° C. Najlepšie a najnepriaznivejšie obdobia na dovolenku na Mauríciu sú jún a júl. Napriek komfortnej dennej teplote +20 … + 25 ° C fúka silný vietor. Ale počasia v auguste až septembri bude vyhovovať tým, ktorí nemajú radi extrémne horúčavu.

pláž

Pláže
Všetky pláže na ostrove sú piesčité, zachované v perfektnom stave: každý deň sa čistia od trosiek, úlomkov koralov a rias. Pre zaručenú bezpečnosť nôh na Mauríciu, ako v akejkoľvek krajine s koralmi, sa odporúča ísť do vody v plážových papučkách (z väčšej časti sa to týka divokých pláží). Úroveň oslnenia na ostrove je veľmi vysoká aj v zakalených dňoch (kvôli blízkosti k rovníku), preto sa odporúčajú SPF opaľovacie krémy. Navyše, samozrejme nezabudnite na slnečné okuliare a klobúky.
Na východe ostrova je pláž Belle-Mar s hlbokými lagúnami a pokojnými vodami. Pereybere pláž na juhozápade je považovaná za najviac "živú" na ostrove. V južnej časti ostrova sa kopcovité pobrežie uvoľňuje na pláž Trois-d'Ou Douce, ktorá sa rozprestiera pozdĺž širokého pása najjemnejšieho piesku na 11 km.