Netradičné bývanie s tradičnými možnosťami

Mobilné domy sa tešia veľkej obľube najme v štátoch Severnej Ameriky. Kde táto netradičná možnosť bývanie funguje už vyše 50 rokov. V USA bolo bežne a stále je, že sa ľudia často presúvali za lepšími podmienkami a lepším životom. Takéto bývanie ste si mohli všimnúť v amerických filmoch, kde ľudia žili v menších karavanoch. Takéto domy sa v dnešnej dobe vyrábajú v modernom spracovaní. Moderní je nielen exteriér, ale aj interiér. Technické vymoženosti dnešnej doby sú na vysokej úrovni a preto sa z malých a útulných karavanov stalo plnohodnotne bývanie, ktoré sa teší veľkej obľube.

Mobilné domy

Tento trend v posledných rokoch stihol prísť, aj na Slovensko. Takéto bývanie môže byť cesta, ako sa osamostatniť od rodičov alebo dať „navždy“ zbohom podnájmu. Pomerne nízka cena láka čoraz viac záujemcov. Okrem rozumnej ceny zaujme aj mobilitou, čiže možnosť ľahkého presunu. Takéto domy majú nízke náklady za energiu. Kým na štandardný dom musíte čakať, kým sa postaví, čo trvá nejaký ten čas do mobilného domu sa môžete nasťahovať okamžite. Ak patrite k ľudom, ktorý milujú cestovanie ale na druhú stranu nechcú alebo nemôžu opustiť svoj domov tak teraz si môžete váš domček zobrať kdekoľvek zo sebou na dovolenku alebo výlet. Čo ocenia ľudia, ktorí radi objavujú niečo nové a už ich unavuje všednosť klasického bývania a jeho jednotvárnosť.

Interér

Nechcú ostať na jednom mieste a radi sa presúvajú, ale zároveň chcú mať komfort a pohodlie. Takéto domy na “kolesách” môžu slúžiť na plnohodnotne bývanie alebo aj na rekreáciu. Využitie nachádzajú aj v podnikaní, kde sa môžu použiť ako kancelária, menšia predajňa alebo obchod s rýchlym občerstvením tzv. fastfood. Účel je už len na vás. Môžete ho využiť ako dovolenkový domček, keď pôjdete k moru alebo do kempu. Takéto bývanie sa, ale nemusí páčiť a vyhovovať každému. Mobilné domy sa vyrábajú z plechu, plastu alebo dreva. Napríklad príkladom sú také mobilné chatky, ktoré sú vyrobené práve z dreva. Pri mobilných domoch netreba stavebné povolenie kedže sa nejedná o štandardnú stavbu. Domy, preto nemajú žiadne popisné číslo. Vybrať si môžete z rôznych veľkosti. Niektoré sú menšie iné zasa majú až 3 miestnosti.