Rok 2019 a nové filmové trháky v kinách

Možno sa nám mnohým zdá, že v dnešnej dobe internetu, prístupných multimédií a služieb ako Netflix, tak kino pomaly stráca význam a jeho návštevnosť bude klesať. Aj napriek tomu má však kino svoju špecifickú, nenahraditeľnú atmosféru a počas premiér kultových filmov sa ešte stále teší návštevnosti. Dôvody, prečo navštíviť kino i v dnešnej dobe sa tak určite nájdu.

kino

Hlavným lákadlom je ale najmä premiéra nových, sľubne vyzerajúcich filmov, na ktorých vydanie na nosiče či sprístupnenie na elektronické služby sa už nevieme dočkať, pričom práve kino sála je prvým cieľom oficiálneho spustenia pre divákov. A rozhodne sa máme na čo tešiť aj v roku 2019. Spravme si tak stručné zhrnutie trhákov, aké pre nás kiná nachystali i v tomto roku.

Pet Sematary
Nie, nejde o známu klasiku z roku 1989 (Hřbitov domácích zvířátek), ale o zbrusu novú verziu z roku 2019, ktorá sľubuje, že rovnakým spôsobom vydesí aj dnešné generácie. Film bol natočený podľa pôvodnej predlohy majstra hororov Stephena Kinga a pojednáva o rodine, ktorá sa presťahuje do mestečka sídliaceho pri zvieracom cintoríne a zároveň dávnom indiánskom pohrebisku. To neveští nič dobré,..

Captain Marvel
„Marvelovky“ sú v poslednej dobe nesmierne populárne, najmä ich filmové spracovanie trhá rekordy. Výnimkou by nemal byť ani tento nový snímok. Jeho dej sa však bude odohrávať v 90-tych rokoch minulého storočia a hlavnou superhrdinkou bude Carol Danvers, ktoré sa časom stane jednou z najmocnejších superhrdinov, no má ťažkú úlohu. Musí čeliť útoku mimozemských rás.

It: Chapter 2
Toje tu opäť! Desivý klaun sa vráti do kín a bude hľadať nové obete. Hlavným hrdinom, dnes už ľuďom v strednom veku zmení život jediný telefonát a následné spoločné stretnutie po 27 rokoch.

sál

Captive State
Tento podľa všetkého kvalitný sci-fi snímok nám ukáže situáciu, v ktorej sa stane predmestie Chicaga obsadené mimozemskými bytosťami. Ako sa ľudská rasa zachová? Jeden tábor sa k mimozemšťanom zbabelo pridá, druhý tábor sa postaví na odpor.