Bezpečnosť na internete

Internet je tajomné miesto plné rôznych zákutí, ku ktorým má prístup len veľmi malé množstvo ľudí. My, obyčajní, ktorí cez deň využívame len sociálne siete, všelijaké vyhľadávače a navštevujeme online stránky, často nadobúdame pocit, že internet je bezpečné miesto. Ale je to naozaj tak? Sme skutočne zaistení a nič nás nemôže ohroziť? Omyl. Veľa ľudí zdieľa na sociálnych sieťach fotky zo svojho súkromia. Ukazujú svetu svoje deti, píšu o každodenných činnostiach, ktoré vykonávajú a pri tom zabúdajú, že k ich účtu na sociálnej sieti majú prístup ľudia z celého sveta. Ohrozujú tak nie len seba, ale aj svojich najbližších.

aplikace

Uverejňujú fotografie svojho bývania, majetku, členov rodiny a opisujú udalosti, ktoré sa odohrali v ich živote a ktoré by mali ostať za dverami bytu. Ani zďaleka to nie je bezpečné. Je problém, že sme nadobudli pocit, že môžeme o našom živote všetkých informovať. Kedysi o nás vedeli len najbližší. Iba oni poznali naše tajomstvá, iba s nimi sme rozoberali náš súkromný život a jedine ich sme oboznamovali s našimi problémami. A čo dnes? V dnešnej dobe je to celkom iné. Ani zďaleka sa to už nepobodá na situáciu spred niekoľkých rokov. Doba ide veľmi rýchlo dopredu a my sme sa jej prispôsobili. Avšak, zabudli sme na to, že aj na internete by sme sa mali chrániť.

google

Mali by sme sa vedieť naučiť rozlišovať, čo uverejniť, čo ukázať celému svetu, aby sme sa neskôr nedostali do problémov. Veď predsa zväčša je to tak, že si náš súkromný profil dokáže pozrieť aj náš budúci zamestnávateľ. Aj keď neplánovane, no aj takýmto spôsobom môžeme ohroziť svoj život. Nedostaneme vysnívanú prácu len kvôli tomu, že sme si nedávali pozor na naše súkromie.

Myslím si, že je veľmi dôležité zvážiť si, čo ukážeme svetu prostredníctvom sociálnych sietí. Dopredu by sme si mali dôkladne premyslieť, čo chceme zdieľať s úplne neznámymi ľuďmi, čo im chceme ukázať a aký názor im chceme prezentovať. Nie všetko sa hodí na sociálne siete. Dôkladne si premyslime, či by sme ľuďom ukázali aj v reálnom živote fotky, ktoré uverejňujeme na internete. Buďme zodpovední, aby sme neskôr nemuseli ľutovať naše rozhodnutia.

Posted in Web