Aby boli presklené miestnosti pohodlné celý rok

Používanie sklenených stien je dnes veľmi populárne. Ľudia si ich obľúbili najmä kvôli tomu, že dokážu priestor veľmi pekne opticky zväčšiť a samozrejme presvetliť. Pomocou sklených stien LMmont viete vytvoriť aj krásne presklené miestnosti, ktoré slúžia na bývanie. Predstavte si napríklad obývaciu miestnosť, z ktorej môžete aj počas zimy sledovať nádherne zasneženú krajinu okolo vás. Podobným spôsobom môžete riešiť taktiež spálňu, pri ktorej hovoríme o romantike ťažkého kalibru. Ak nad niečím podobným premýšľate, je dopredu dobré vedieť niekoľko základných informácií. Inak by sa vaša romantická presklená miestnosť mohla zmeniť na neobývateľnú saunu, či naopak mrazničku.

Žena čítajúca knihu za sklenenou stenou.jpg

Západ to istí

Prvým dôležitým faktorom je svetová strana. Nikdy týmto spôsobom neriešte miestnosti smerované na juh, pretože by sa extrémne prehrievali. Počas leta, by vám nepomohla ani tá najlepšia izolácia. Podobne nevhodný je sever. Pri tejto orientácii, by ste mali v miestnosti naopak príliš chladno. Ideálnou svetovou stranou je západ, kde slnečné lúče dopadajú, takpovediac presne podľa potreby. Priestor sa takto ani príliš neprehreje, alebo naopak, neostane extrémne chladný.

Tienenie je nevyhnutné

Každá miestnosť, ktorá ma čo i len jednu sklenené stenu, musí mať aj dostatočné tienenie. Hovoríme o žalúziách, roletách, či hrubších závesoch. Tie využijete hlavne v lete, kedy slnečné lúče dokážu poriadne potrápiť. Ak budete realizovať aj sklenený strop, nezabudnite na tienene z vrchnej časti miestnosti.

Spálňa so sklenenými stenami, ktoré sú zakryté závesmi.jpg

Izolácia, izolácia a opäť raz izolácia

Z nadpisu ste už pravdepodobne pochopili, že pri miestnostiach so sklenenými stenami nesmiete zabudnúť na kvalitnú izoláciu. Hovoríme ako o samotnom skle, tak o murovaných stenách. Izolácia sa postará o vaše pohodlie, a to počas celého roka. V zime http://www.blesk.cz/kam-v-zime-na-dovolenou zabráni nadmernej zime a v lete naopak prehrievaniu priestoru.