Trávte čas so svojimi deťmi

Mám skúsenosť, že človek chce väčšinou vždy to, čo nemôže mať alebo čo jednoducho nemá. Nezáleží na tom, aký ste bohatý, vždy chcete mať viac. Aj keď máte dostatok voľného času, často chcete oveľa viac. Takto to na svete proste funguje. Ale nemusíte mať žiadne obavy. Pretože napriek tomu, že máte stále pocit, že ste nenažraný, nie je to pravda. No napriek tomu, sú veci, ktoré si za peniaze jednoducho nekúpite. Napríklad čas strávený s rodičmi. Keď som bol malý chlapec, netúžil som po ničom inom, len aby sa mi môj otec venoval. Aby so mnou trávil čas.

udice

Rodičia na svoje deti nemajú čas…

Ale môj otec stále pracoval. Keď prišiel domov, nemal náladu ani na rozhovor, nieto na to, aby so mnou ešte niečo robil. Bol unavený a bol stále nervózny. Ani sa mu vlastne nečudujem. No napriek tomu som fakt chcel, aby so mnou bol. Nevedel som pochopiť, prečo nie je, keď rodičia mojich kamarátov s nimi chodili na víkendy a snažili sa, aby spolu boli. Neskôr som pochopil, že otec proste potreboval zarábať peniaze pre našu rodinu. Ale aj tak mi to nevyhnahradilo to, čo som naozaj chcel. Preto som urobil rozhodnutie, ktoré ma naozaj ovplyvnilo.

prut

Budem tráviť čas so svojimi deťmi

Rozhodol som sa, že nikdy nedopustím, aby sa tak cítili moje deti. Dal som si záväzok, že aj keď budem mať veľmi veľa práce, vždy sa im budem venovať, nech sa deje čokoľvek. A to pravidelne. Vymyslel som teda, že budeme mať spoločnú aktivitu, ktorou sa stalo rybárčenie. Nezáležalo na tom, koľko som mal roboty, vždy som v sobotu zobral prívlačové udice a moje deti a vybehli sme loviť dravé ryby. Takže sa z toho stal zvyk a dúfal som, že sa prenesie aj na deti, ktoré budú mať moje deti. Som rád, že moje deti nepoznajú ten pocit, aký som poznal ja. A dúfam, že to v budúcnosti naozaj ocenia. To bude úžasné. A teším sa na to, že to zažijem.