Uzatvoria a rozdelia priestor

Dvere pozná každý z nás, nachádzajú sa v každej domácnosti či kancelárii, ale aj v obchodných centrách alebo priemyselných budovách. Ich význam je hlavne v tom, že oddeľujú jeden priestor od druhého alebo ho uzatvárajú. Ich funkcia je neodškriepiteľná, no v modernej architektúre záleží aj na ich dizajne a prevedení. Musia byť zladené s ostatným zariadením a celkový štýlom interiéru, len tak sa stanú jeho súčasťou. Drevené alebo s nepriehľadnou výplňou či kombináciou so sklom sú klasika, no moderná súčasnosť dáva prednosť celopreskleným variantom dverných krídel.

otvorené sklenené dver

Sklenené prvky sú v priestoroch súčasnej architektúry veľmi využívané a obľúbené. Oceňujeme hlavne ich funkčnosť, praktickosť a nadčasovosť. Skutočnosť, že priehľadné sklo je schopné opticky zväčšiť aj menšie priestory, je práve tam hojne využívané. Neprináša pocit stiesnenosti, práve naopak, svetlo prinesie aj tmavých miestností. V závislosti od rozmerov priestorov, kam chceme posuvne sklenené dvere dvere osadiť, vyberáme aj spôsob ich otvárania, pretože nie všade je možné použiť dvere s otváravými krídlami. Namiesto nich sú výbornou voľbou posuvné krídla, ktoré funkciu splnia rovnako spoľahlivo, ale s jedným bonusom, a to je, že neodoberajú aj z toho minima priestoru, ktorý je k dispozícii. Na ich výplň je použité bezpečnostné kalené sklo číre alebo pieskované, jeho hrúbka je vo väčšinou 8 mm. Dizajn skla je už na každom zákazníkovi, čomu dá prednosť, či nechá vyniknúť svetlo a krídla budú priehľadné alebo ich ozdobí rôznymi motívmi a vzormi, ktoré sa doň vypieskujú, nalepia alebo priamo natlačia na sklo. Vlastné návrhy sú vítané, vnesú do miestnosti kúsok z vášho ja.

airport-375301_640

Takto upravené krídla dverí vytvoria nový dizajnovo zaujímavý a originálny prvok interiéru, dotvoria jeho výraz a dodajú mu úplne nový nádych. Dostanete tak funkčný, praktický a bezpečný, a z architektonického hľadiska aj veľmi netradičný element moderného interiéru, ktorým dokážete oživiť aj klasicky zariadenú domácnosť. Vnesie k vám tak nádych súčasnej modernej interiérov tvorby a zároveň bude plniť svoju funkciu, na ktoré bol primárne určený.