2. najlepšia voľba quartebackov na trhu


Osem až deväť takých tímov je momentálne v NFL, ktorí potrebujú quarterbacka a čo čert nechcel, práve toľko lepších QB bude dostupných na drafte alebo na trhu voľných hráčov.

hry

Sam Bradford – Case Keenum – Teddy Bridgewater
V tejto trojke je naozaj ťažké urobiť rozdiel a rozhodnúť sa, kto je lepší. Samozrejmosťou je, že po Kirkovi Cousinsovi, oni traja sú tí alebo môžu byť tí, ktorí sú najcennejší voľný hráči na trhu. Zatiaľ nevieme, že Minnesota Vikings presne komu alebo ktorým hráčom ponúkne kontrakt a predlží zmluvu. Sam Bradford je naozaj dobrým quarterbackom, keď dostane okolo seba dobre vybudovaný tím, keďže nepatrí medzi mobilných hráčov a na svojom poste potrebuje okolo seba elitnú ofenzívnu líniu, ale v prípade Vikings nie je isté, že mu to môžu zabezpečiť. Možno by mohol dostať okolo 48 – 50 miliónov na tri roky ale s veľmi malou garantovanou čiastkou, keďže sa veľmi ľahko zraní, čo v tomto tvrdom športe je zvlášť veľký mínus. Asi najväčšiu šancu by mohol mať v takých tímoch kde súrne potrebujú hráča na jeho pozíciu.

Case Keenum má za sebou životnú sezónu, pravda, dopomohli mu k tomu aj výborný ofenzívny koordinátor a dvaja výborní wide recieveri. Keby sa vedel len trošičku priblížiť k forme, čo produkoval tento rok, tak by bol lepšou voľbou ako Kirk Cousins, veď predviedol skvelý výkon, keď sa naňho vrhala obrana súpera a aj tak vedel ostať presný, nehodil interception a sebadôvera mu neklesla. Teddy Bridgewater je momentálne úplne v neznámej forme, nevieme na čo je schopný a nevieme do akej miery mu to zranenie poškodilo vývoj. Je celkom zrejmé, že najväčšiu hodnotu má teraz po skvelej sezóne Keenum, okolo 18 až 20 miliónov by si mohol zaslúžiť.

roztreskávačky

Bridgewater a Bradford by stáli asi 10-15 miliónov tak, že sme Bridgewatera nevideli hrať už dva roky a Bradford síce prvý zápas pekne hral a zdolali obranu New Orleans Saints, no v druhom zápase sa zranil. Momentálne nie je na trhu taký quarterback, ktorý by vedel podať skvelý výkon aj v slabšom tíme, pravdou však je, že na trhu takých hráčov len málokedy nájdeme.