Akné a zničená pleť bude po tomto minulosťou!

V puberte trpí týmto ochorením pleti vyše 80% dievčat i chlapcov. Nie je to nič príjemné, avšak ak to každý mladý človek dokáže prekonať, pleť sa zahojí. Niekedy sa však akné, či inak zničená pleť vráti aj v neskoršom veku, čo postihuje najmä ženy. Trápia vás čierne bodky, ktoré pučíte do omrzenia, či podkožné zápaly? Niekedy za to môže aj zlá strava, málo pohybu, škodlivé výpary, ktoré sa v meste vyskytujú častejšie. Netreba však vešať hlavu, s každým problém sa dá predsa bojovať.

maska

Skúste sa napariť nad horúcou vodou– para vytiahne všetky skryté póry, čierne bodky a zmäkčí pleť. Tzv. pučenie vyrážok sa veľmi neodporúča, čierne bodky však po takomto naparení idú von skoro samé. Pokiaľ si trúfate, zbavte sa týmto spôsobom aj iných vyrážok, avšak dbajte na precíznu hygienu a následne vyčistenie pleti.

Peelingy na pleť– je ich veľa, stačí si vybrať ten svoj. Peeling od značky L'Oréal Paris na čierne bodky je veľmi účinný a okrem toho, že zbaví vašu pleť čiernych bodiek, zjemní ju a príjemne vonia.

kráska

Masky na pleť– tie sú vám už asi dôverne známe, ostáva si už len nájsť tú svoju, ktorá je vhodná na vašu pleť a pustiť sa do toho.
Žihľavový čaj– prečistí krv a tým napomáha zbaviť sa akné. Okrem toho má množstvo iných blahodarných účinkov pre vaše telo.
Krémy– a to od značky Bioderma, ktorá funguje na prírodnej báze a ponúka mnoho liečivých krémov či už na mastnú a problematickú pleť, na akné, alebo suchú pleť.

krém

Lepšia strava – potraviny, ktoré obsahujú vitamín C, ale taktiež hydina, strukoviny, či orechy.
Pohyb– to už je vec individuálna, pretože nie každého musí nutne baviť nejaký šport. Pohyb sa však dá realizovať aj inak. Stačí aspoň malá prechádzka, ranný beh či občasné plávanie.
Pobyt na čerstvom vzduchu – tým sa nemyslí, že vybehnete do mesta na kávu, či nákupy. Pobyt v prírode. Buď sa vyberte vyvenčiť psa, alebo vezmite rodinu na výlet, či túru. Čerstvý vzduch je to, čo vaše telo naozaj potrebuje.

Posted in Web