Ako vybrať správny náhubok?

Náhubok je potrebná vec, to vie každý správny psíčkar. Vyžaduje ho každý prepravca pri jazde vlakom či autobusom, je dobrou vecou pre psy, ktoré majú tendenciu vyžierať odpadky alebo pre agresívne psy. Dokonale sa hodia v prípade, že sa vo vašom meste vyskytla pohodená otrava. Možno ich použiť v meste, na dedine, na lúke i na poli. Iba do vody sa veľmi neoplatia.podvvraták.jpg
Ako vybrať ten pravý výrobok, aby ste svojmu miláčikovi neuškodili?
V prvom rade vyberajte náhubok dosť veľký. Nemal by tesne zvierať papuľu, ale práve naopak. Pes by mal byť schopný si v ňom zívnuť. Zaručíte tak, že psík sa bude môcť ochladzovať v lete, čo je obzvlášť žiaduce v prípade pojazdných sáun alebo ak chcete MHDčiek. Ďalej sa žiadna časť náhubku nesmie pretáčať alebo liezť psíkovi do očí. Dávajte pozor, aby ho neotlačil košík na lícach. Nemal by byť ani príliš dlhý smerom od ňufáka, aby s ním pes obrazne povedané „nerýľoval po zemi“.
Aký materiál?
Určite nekupujte nylonové fixačné náhubky. Sú vhodné na krátkodobé nosenie u veterinára, ale nie na niekoľkominútové cestovanie v horúcej MHD alebo vo vlaku.
Plastové náhubky sú výhodné pre majiteľov tešivých psov, ktorí by mohli páničkovi kovovým narobiť minimálne modriny. Sú ale dostatočne pevné, aby sa nerozbili. V zime navyše na nich nezamŕzajú psie sliny.bordeaus.jpg
 Kovový je vhodnejší pre psy, pri ktorých je treba zabrániť styku s iným psom alebo človekom z dôvodu agresivity. Pozor, ak dojde k stretu s malým psom je tu značné riziko úrazu.
Veľkou výhodou kožených náhubkov je, že ich väčšina výrobcov dokáže uspôsobiť na mieru práve vášmu psovi. Kožený náhubok zoženiete aj pre brachycefalické plemená teda tie, ktoré majú krátky sploštený nos. Ide o najprirodzenejší materiál pre psa a nehrozí tu riziko poranenia majiteľa ani psa. Je aj ľahký, čo dobre znášajú malé plemená psov.