Byť v obraze aj počas jesene života

Stalo sa vám niekedy, že ste chceli zavolať babke, no tá nevedela, ako zdvihnúť telefón? Určite, je pokazený! Nie, bol len vybitý, pomysleli ste si. Pojmy ako internet banking, selfie alebo Messenger tiež nepatria do slovníka vašich starých rodičov? Na každý problém však existuje riešenie.

notebook.jpg
 
V jednoduchosti je sila
Starí ľudia nepotrebujú k šťastiu poznať do detailov svoj hardware. Skôr ich poteší, keď Vašu tvár uvidia na obrazovke cez Skype. Ako zapnúť počítač, wifi, ako vám zavolať, aby to bolo zadarmo a  s webkamerou. Nemusíte starkých zaťažovať so všetkými tajomstvami moderných technológií.
 
Krok za krokom
Všetko má svoju postupnosť, a ideálne je , aby to bolo čo najjednoduchšie a najzrozumiteľnejšie. Ideálne je, prejsť si postupnosť krokov zopárkrát spolu. A keďže opakovanie je matkou múdrosti, dajme si tú námahu, aby sme si aj dané postupy zapísali na papier, poprípade urobili schému alebo jednoduchú mapu.
 
Pochopenie
Empatia je úžasná vlastnosť a nie každý je ňou obdarovaný, no treba si uvedomiť, že s vekom nepriamo úmerne klesá schopnosť učiť sa nové veci. A navyše, ochota, aj napriek stareckým bolestiam je obrovskou námahou a sprievodný jav vašej výučby môže byť aj frflanie alebo až ostré slovo. Preto sa treba pred touto skúškou obrniť trpezlivosťou a vôľou pomôcť, strpieť a opakovať. Nikdy netreba zabúdať na to, že všetci raz zostarneme, a nikto nezaručí, že my nebudeme horší.

psaní na klávesnici.jpg
 
Opatrnosť vždy a všade
V neposlednom rade je vhodné daného človeka usmerniť, že internet nie je suseda cez plot, s ktorou sa pozná celý život. V žiadnom prípade neklikať na vábivé reklamy a obrázky, neposkytovať osobné informácie, a každá, hoci maličkosť , ktorá sa mu nemusí na prvý pohľad páčiť, vydiskutovať s človekom s viac skúsenosťami. Nielen najväčšie banky a korporácie sú cieľom hackerov, ako to často býva v amerických trhákoch, ale sú to práve tí najzraniteľnejší a najovplyvniteľnejší. Deti a starí ľudia.

Posted in Web