Toto sú najnovší držitelia ceny Edison

Laserová komunikácia pre letecké komunikačné siete 
Mynaric je laserová komunikačná spoločnosť, ktorá vyvíja a vyrába laserové produkty umožňujúce vysokorýchlostný prenos dát a bezdrôtový prenos dát na dlhé vzdialenosti medzi pohybujúcimi sa objektmi vo vesmíre a na oblohe.
Elektrický pohon:  Alice Aircraft 
Alice je celoelektrické lietadlo určené na prepravu deviatich pasažierov do vzdialenosti 650 míľ pri cestovnej rýchlosti 240 uzlov. Najmodernejšia technológia využíva portfólio IP, ktoré zahŕňa tepelnú správu a autonómne pristátie, ako aj distribuovaný elektrický pohon, špičkovú technológiu batérií a špičkové kompozitné rámy karosérie.

žárovka

Umelá a ľudská inteligencia:  Pointillist
Pointillist je prvá platforma na analýzu zákazníkov, ktorá je určená pre marketingové tímy, ktorá zistí a optimalizuje cesty zákazníkov v priebehu niekoľkých minút a nie týždňov – bez pomoci vedcov. Priamo nadväzuje zákaznícke cesty na tvrdé metriky, ako sú príjmy a odchody a organizuje personalizované angažovanie.
Čistá výroba: technológia výroby  MELD aditív 
MELD je technológia pre výrobu kovových aditív, ktorá ponúka vynikajúci výkon a flexibilitu pre akýkoľvek iný proces. Na rozdiel od konkurentov je MELD procesom, pri ktorom nedochádza k roztopeniu a nevyžaduje žiadne podtlaky ani komory, čo poskytuje užívateľom jedinečné možnosti výberu materiálu.

raketa

Kybernetická bezpečnosť:  Awake Security Platform 
Poslaním spoločnosti Awake je poskytovať bezpečný základ pre automatizované a prepojené pracovisko. Využíva umelú inteligenciu na kombinovanie údajov s hlbokou odbornosťou v oblasti bezpečnosti. To pomáha identifikovať skutočný povrch útoku, izoluje hrozby, ktoré sú dnes nezistené a umožňuje rýchlu reakciu.
Robotika:  Hadrian X 
Stavebný robot Hadrian X je plne automatizovaný 3D robotický murovací systém schopný postaviť dom za dva dni. Hadrian X využíva technológiu dynamickej stabilizácie, ktorá koriguje environmentálne faktory v reálnom čase a umožňuje presnú robotiku vo veľkých vonkajších aplikáciách.