Chceme bábätko! Viete ako správne určiť svoje plodné dni?

Ak sa so svojim partnerom snažíte pracovať na bábätku, vaše šance budú omnoho vyššie, keď budete vedieť s istotou určiť vaše plodné dni. V skutočnosti to nie je nič komplikované, tak sa na to poďme pozrieť.

láska
 
Môžete si ich vypočítať
Ovulácia prichádza väčšinou presne v polovici menštruačného cyklu. Ak sú teda podľa svojho krvácanie viete nastaviť hodinky, vypočítajte si vždy polovicu času od toho posledného. Ak vás cyklus trvá napríklad dvadsaťosem dní , ovulovať by ste mali štrnásť dní po jej skončení.
 
Ak nepatríte k tým šťastným a vaše dni prichádzajú kedy sa im zachce, nezúfajte. Existujú spôsoby ako si svoje plodné vypočítať aj v tomto prípade.
 

  1. Veľmi spoľahlivým spôsobom je meranie bazálnej teploty v pošve. Ak sa zvýši ide o prvý znak, že sa začína vaša ovulácia. Aby ste vedeli, že teplota stúpla, musíte vedieť, aká je v normále. Zmerajte si ju teda počas prvého dňa menštruácie a pokračujte niekoľko dní po jej skončení. Väčšinou sa jedná o zvýšenie o pol stupňa.
  2. Ovuláciu môžete odhaliť aj podľa svojich prsníkov. Ak sa výrazne zväčšia, sú na dotyk bolestivé a doslova nafúknuté, viete, že môžete na bábätku pracovať aktívnejšie. Avšak pozor! Zväčšené prsia môžu signalizovať aj tehotenstvo.

těhotenství

  1. Niektoré ženy pociťujú počas plodných dní slabú bolesť v podbrušku. Dajte si však pozor ak tieto bolesti pretrvávajú viac ako päť dní, alebo sú príliš silné. Môže ísť o prejav zápalu, alebo iných problémov, preto radšej navštívte svojho gynekológa.
  2. V lekárni si môžete zakúpiť aj špeciálny ovulačný test. Stačí ak naňho nanesiete svoje sliny. V období plodných dní sa totiž mení ich konzistencia a zloženie.
  3. Všímajte si aj pošvový hlien. Ten zvykne mať hustejšiu konzistenciu ako za normálnych okolností. Býva prehľadný, avšak v niektorých prípadoch sa môže objaviť aj trošku krvi. Ak spozorujete biely, alebo výrazne zapáchajúci výtok, určite zájdite za svojim lekárom, v tomto prípade určite nejde o prejav ovulácie.