Dajte zbohom problémom na cestách

Trávite veľa času mimo domova a stretávate sa so situáciami, kedy ste mimo elektrických zástrčiek? Ak áno, tak by ste mali poznať pomôcku do áut či na bežné použitie, s názvom menič napätia.

Menič napätia z 12V na 220V je šikovný prístroj, ktorý sa využíva najmä v autách či pri kempovaní v prírode, kde nie je prístup k elektrickým zásuvkám. Jeho hlavnou úlohou je premeniť palubné napätie vo veľkosti 12 Voltov na klasické napätie, ktoré nájdeme v bežných zásuvkách, teda 220 Voltové. 220 Voltov potrebujete na zapojenie elektrických spotrebičov, ktoré každý deň využívate, čiže napríklad rýchlovarná kanvica, fén, holiaci strojček či na nabitie akéhokoľvek zariadenia. Znamená to teda, že ak si zaobstaráte menič napätia, môžete si pohodlne uvariť čaj či kávu aj za jazdy autom alebo v kempe či na odľahlom mieste ďaleko od civilizácie.

road-gff9802b25_1920

Pred používaním meniča napätia je potrebné si dôkladne prečítať návod na použitie, no nebojte sa, že by bolo náročné s ním zaobchádzať. Nemusíte sa ani báť, že by ste si mohli ublížiť, pretože menič napätia je chránený pred skratom, pred prehriatím a množstvo ďalších nebezpečenstiev.

Mnohých však bude určite zaujímať aj cena, za ktorú si tento užitočný prístroj môžete kúpiť. Tá je veľmi individuálna a pohybuje sa od 20 do niekoľko stoviek eur. Samozrejme, že ak ho chcete len na bežné využitie, bude vám stačiť aj lacnejší variant. Ak ste však profesionál, ktorý potrebuje najlepšie zariadenie, určite máte z čoho vyberať aj v drahších cenových reláciách.

lightbulb-gd54322284_1920

Vyskúšajte aj vy menič napätia, ktorý vám zaručí, že budú vaše cesty či dobrodružstvá v lese pohodlnejšie a bezpečnejšie. Niet predsa nad pocit, že si môžete v kľude nabiť mobil a v prípade nebezpečenstva si privolať pomoc. A určite vás poteší aj teplý čaj v chladných dňoch alebo dobrá káva v ospalé rána na cestách.