Efektívna úspora elektrickej energie v domácnosti

Pri témach týkajúcich sa šetrenia elektrickou energiou v domácnosti sa v dnešnej dobe automaticky stretneme aj s pojmom LED, čiže aktuálne najpopulárnejšou, modernejšou a ekologickejšou náhradou starých halogénových žiaroviek, ktorá funguje na spôsob diódy vyžarujúcej biele svetlo. Takáto nová technológia je oveľa úspornejšia, má oveľa vyššiu životnosť a dopraje kvalitné osvetlenie.
Práve na takomto, niekto by možno povedal detaile, sa dá výrazne ušetriť.

žárovka

Svietime predsa každý deň (hlavne cez zimu). Pravidelné rozžarovanie halogénového vlákna spotrebovalo priam neuveriteľne a hlavne zbytočne veľa elektrickej energie, pričom rozžiarenie diódy si jej pýta iba minimum, podobne, ako napríklad sledovanie TV,… čiže môžu byť v prevádzke prakticky nonstop a odber elektriny je minimálny tak, ako pri dnešnej modernej elektronike.
Ale osvetlenie LED už predsa nie je žiadnou novinkou, skôr bežným riešením, najčastejšou voľbou sú „klasické“ led žiarovky e27 , ktoré však majú veľa skvelých a inovatívnych vlastností.

Je ale pravda, že na trhu sú aj tkzv. úsporné žiarovky, ale nemýľme si ich s LED, našli by sme veľa rozdielov, pričom technológia LED má hádam v každej z vlastností kvalitnejší charakter. V prípade LED ide o nadradenejšiu high-tech voľbu, ktorá je o poznanie úspornejšia, má o poznanie vyššiu životnosť a produkuje menej emisií oxidu uhličitého. A to som nespomenul inovatívnu vlastnosť tejto techniky ako možnosť prispôsobovať intenzitu svetla.

ekologické žárovky

Viacero ľudí si možno pomyslí, že nadradenejšia high-tech voľba musí byť cenovo vyššia. To je síce pravda, v tomto prípade sa nebude robiť výnimka, ale ak sa na to pozrieme z dlhodobého hľadiska, pravidelná mesačná úspora elektrickej energie Vám tie peniaze vráti späť, vlastne ešte nadrámec získate. Vravíme tak aj o pravidelnej úspore poplatkov za každý mesiac, pričom takáto žiarovka Vám vydrží odhadom 30 rokov.