Efektívna úspora elektrickej energie v domácnosti

Pri témach týkajúcich sa šetrenia elektrickou energiou v domácnosti sa v dnešnej dobe automaticky stretneme aj s pojmom LED, čiže aktuálne najpopulárnejšou, modernejšou a ekologickejšou náhradou starých halogénových žiaroviek, ktorá funguje na spôsob diódy vyžarujúcej biele svetlo. Takáto nová technológia je oveľa úspornejšia, má oveľa vyššiu životnosť a dopraje kvalitné osvetlenie.
Práve na takomto, niekto by možno povedal detaile, sa dá výrazne ušetriť.

žárovka

Svietime predsa každý deň (hlavne cez zimu). Pravidelné rozžarovanie halogénového vlákna spotrebovalo priam neuveriteľne a hlavne zbytočne veľa elektrickej energie, pričom rozžiarenie diódy si jej pýta iba minimum, podobne, ako napríklad sledovanie TV,… čiže môžu byť v prevádzke prakticky nonstop a odber elektriny je minimálny tak, ako pri dnešnej modernej elektronike.
Ale osvetlenie LED už predsa nie je žiadnou novinkou, skôr bežným riešením, najčastejšou voľbou sú „klasické“ led žiarovky e27, ktoré však majú veľa skvelých a inovatívnych vlastností.

Je ale pravda, že na trhu sú aj tkzv. úsporné žiarovky, ale nemýľme si ich s LED, našli by sme veľa rozdielov, pričom technológia LED má hádam v každej z vlastností kvalitnejší charakter. V prípade LED ide o nadradenejšiu high-tech voľbu, ktorá je o poznanie úspornejšia, má o poznanie vyššiu životnosť a produkuje menej emisií oxidu uhličitého. A to som nespomenul inovatívnu vlastnosť tejto techniky ako možnosť prispôsobovať intenzitu svetla.

ekologické žárovky

Viacero ľudí si možno pomyslí, že nadradenejšia high-tech voľba musí byť cenovo vyššia. To je síce pravda, v tomto prípade sa nebude robiť výnimka, ale ak sa na to pozrieme z dlhodobého hľadiska, pravidelná mesačná úspora elektrickej energie Vám tie peniaze vráti späť, vlastne ešte nadrámec získate. Vravíme tak aj o pravidelnej úspore poplatkov za každý mesiac, pričom takáto žiarovka Vám vydrží odhadom 30 rokov.