Poťahové látky a ich spoľahlivá a kvalitná alternatíva

V prípade, že náš nábytok chytá podobu, ktorá sa nám prestáva páčiť, poznáme viaceré recepty, ako si s týmto problémom poradiť. Najčastejšou možnosťou je kúpa poťahových a čalúnnických látok, ktoré daný nedostatok dokonale zamaskujú a prerobia tak celkový efekt, alebo potom ešte existuje alternatíva v podobe molitanových dosiek. Majú podobný princíp a vlastne rovnaký účel- výroba alebo oprava čalúneného nábytku, ale i výroba matrac. Práve výroba matrac je typická práve s touto voľbou, ale rovnako efektívne ju využijeme i na čalúnenie, či ako výplň sedacích súprav nábytku. Molitanová doska má špecifickú vlastnosť určenú predovšetkým na vysokú záťaž, čím nám ponúka pohodlie, viditeľný luxus a predovšetkým dlhú životnosť samotnej dosky, ako aj nábytku.

křeslo

Niečo si ale napíšme aj o klasických čalúnnických alebo poťahových látkach, ktoré sú v spomenutom prípade takisto vhodnou voľbou, vlastne sú takým základom, ak potrebujete opraviť či zmeniť dizajn vášho viditeľne opotrebovaného miesta na nábytku, alebo túžite po krajšej alternatíve s farbou a prevedením bližšiemu vašej predstave.

nábytek

Pri ich výbere sa snažme vybrať vyhovujúci štýl, ale pozornosť venujme i vlastnostiam akými sú ich kvalita a stálofarebnosť, aby nám vydržali čo najdlhšie. To ale záleží aj od priestoru, v akom ich budeme využívať. Niekde sú k postupnému opotrebovaniu náchylnejšie, v inom priestore zasa tento problém prakticky z väčšej časti nehrozí. Každopádne aj tieto kvalitné látky s praktickými vlastnosťami si pýtajú svoju údržbu, pokiaľ im chceme zaručiť čo najdlhšiu životnosť a najmä vtedy, ak je na ich povrchu zachytená špina. Spôsobené znečistenie odstránime najlepšie mäkkou špongiou a dávajme si pozor, aby sme ju zbytočne nenavlhčili. I keď je pravda, že dnešné nové modely spomenutých látok sú už voči viacerým faktorom poškodenia odolnejšie.