Kulturistika

Kulturistika sa považuje za kráľa športu. Staroveké sochy gréckych bohov svedčia o tom, že motivujú človeka k nasledovaniu tohto kráľovského športu. Kulturistika ako hobby pomáha oceňovať dané telo a tiež udržiava človeka od škodlivých rozptýlení ako drogy. Ľudské telo je zázrakom inžinierstva a kulturistiky, ktoré svojou celkovou „vylepšenosťou“ dopĺňa vnútorne a estetické veci. Kulturistika maximalizuje rast svalov a svalovú silu kombináciou cvičení, stravy a odpočinku. Kulturistika je jeden z najpopulárnejších športov v Severnej Amerike a niekoľko súťaží sa koná na určenie najkrajšieho mužského a ženského tela v niekoľkých kategóriách. Kulturistika je tiež záľubou, ktorá sa môže ukázať ako pomerne odmeňujúce povolanie, ak sa mu budete dostatočne venovať.

svaly

Dokonalý vek vážneho začiatku kulturistiky je od 13 do 15 rokov. Pred týmto vekom by mali byť deti povzbudzované k tomu, aby robili push-upy, brušáky a bežali, aby boli v dobrom fyzickom stave. Vo veku trinásť by mali mať rutinu,  a to je veľa cyklistiky alebo horskej cyklistiky pre prácu nôh. Pätnásť je správnym vekom, kedy sa môže začať s výcvikom na váhe, hoci niektorí tvrdia, že trinásť rokov je najlepší vek na to, aby začali deti trénovať na váhe. Skoré zasvätenie pomáha deťom získať silu a veľkosť a ak majú záujem sledovať ďalšie športy, je zo pre nich len lepšie. Do veku pätnásť rokov sa odporúča, aby deti robili celodenné cvičenie s dostatočným odpočinkom. Hlavné výkonové cvičenia sa môžu začať, keď dieťa prekročí vek pätnásť rokov.

posilování

Ale nikdy to nesmiete preháňať a nútiť deti do cvičenia musia to chcieť sami. Taktiež, keď sa rozhodnete začať s kulturistikou nezabúdajte, že začiatky sú namáhavé ale vypláca sa to. Verte mi, prvé dni si budete pripadať že nič nedokážete, ale po pár mesiacoch sa budete cítiť ako nový a lepší človek.