Voňavý zázrak- levanduľa

Najlepšie čo môžeme spraviť, či už pre svoje okolie, ale aj pre nás samotných, je siahnuť po najjednoduchších, najlacnejších, ale aj najúčinnejších daroch prírody. Príroda nám ponúka naozaj všetko, čo pre svoje prežite potrebujeme a verte tiež tomu, že je to najlepšie možné riešenie všetkých našich zdravotných problémov, ale aj nedokonalostí v kráse.

levandule

Levanduľa sa od pradávna používa na najrôznejšie účely a taktiež je jednotka v boji proti nedokonalostiam a nedostatkom v kráse. Má nie len upokojujúce účinky na pokožku, ale aj na našu psychiku, pretože jej prenikavá vôňa upokojuje aj naše zmysly, odbúrava stres a pozitívne bojuje tiež proti bolestiam hlavy.
V kráse má levanduľa najmä hojivé a upokojujúce účinky, levanduľový olej je výborný pomocník do každej domácnosti hlavne kvôli tomu, že perfektne nahrádza všetky drahé hojivé mastičky. Upokojuje nepríjemné ekzémy a utišuje podráždenú pokožku. Čo je veľmi dôležité a pozitívne je tiež fakt, že je vhodný na všetky typy pleti, takže sa nemusíte báť, že vám uškodí. Pripravte sa však na prenikavú vôňu, ktorá rozvonia celý váš dom.

Pokiaľ máte chuť, môžete si dokonca vyrobiť vlastný levanduľový olej, alebo levanduľovú vodu. V tomto prípade vás tento fialový zázrak nebude stáť skoro nijaké peniaze a zabezpečí vám nie len zdravie a krásu, ale aj dobrú náladu a spokojnú peňaženku.

Ak vás v lete trápi otravní hmyz, od ktorého máte večne podráždenú pokožku, ale tiež vám smrdia drahé repelenty z drogérie, skúste sa natrieť levanduľovým olejom, alebo inou bio kozmetikou, ktorá obsahuje výťažky z levandule a nie len že budete krásne voňať, ale tiež môžete dať navždy zbohom nepríjemnému hmyzu a užívať si letné večery na maximum.

fialové kytky

Levanduľový olej môžete tiež vmasírovať do pokožky hlavy, ak máte problémy s vypadávaním vlasov. Túto kúru netreba opakovať príliš často, stačí jeden krát za dva až tri mesiace a uvidíte, že vaše vlasy sa vám zato odvďačia.
Pokiaľ máte k dispozícií záhradku, alebo aspoň kvetináč a hlavne čas a chuť záhradkárčiť, levanduľu si môžete vypestovať aj doma. Rozvonia vašu záhradku a keď v lete dokvitne, môžete ju aj rôznymi spôsobmi použiť vo vašej domácnosti. Miestnostiam dodajú život sušené levanduľové kytičky a šatník rozvoňajú levanduľové vankúšiky.