Letné športy

Vedeli ste, že športovanie vám dokáže zlepšiť psychické rozpoloženie, náladu alebo paradoxne dodať aj viac energie? Ale je samozrejmé, že horúčavy nám to veľmi sťažujú. Napriek tomu by sme nemali zabúdať na to, že cvičiť potrebujeme aj v takomto období. A cvičenie v lete tiež môže byť zábava!
Dôležité je ale vybrať si aj správny šport, aby vám čo najviac sedel. Nižšie v článku môžete nájsť rôzne druhy a spomedzi nich si možno aj vyberiete ten svoj.koupání.jpg
1. Plávanie
Málokto z nás by mal priam v obľube vodu s pridaním chlóru. Avšak v zimných mesiacoch nemáme veľmi na výber. Ale v lete si môžeme vybrať aj iné priestranstvá ako kryté plavárne. Napríklad jazerá, štrkoviská alebo rieky. Taktiež obľúbené sú samozrejme kúpaliska. Ak nie ste úplne ani za jedno, možno skúste biobazény – zlatú strednú cestu. Na Slovensku ich máme niekoľko.
2. Korčuľovanie, bicyklovanie a kolobežkovanie
Medzi obľúbené letné športy patria takisto bicyklovanie, korčuľovanie a poslednú dobu sa obľube tešia aj kolobežky. Často sa pri nich zapotíte, ale tým, že sa neustále hýbete máte zároveň aj vánok vo vlasoch a nie je vám také teplo. Vo viacerých mestách sa dajú nájsť aj cyklistické trasy, poprípade hrádze.
3. Joga, pilates alebo 2v1 = jogalates
Všetky vyššie spomenuté športy vám pomôžu nielen nabrať kondíciu, vytvarovať a spevniť telo, ale vám aj umožnia duševnú očistu. Dá sa pri nich totižto dokonale zrelaxovať a načerpať novú energiu. Ak vás takéto cvičenie zaujalo, môžete začať navštevovať kurzy alebo si pozrieť aj tutoriály na internete.joga.jpg
4. Zumba
Čo je lepšie ako si cez leto zatancovať, poriadne sa vyblázniť a popritom aj schudnúť nejaké to kilečko? To všetko ponúka zumba, ale takisto aj ďalšie letné tance, ktoré musíte rozhodne vyskúsať!
5. Windsurfing
Tieto tradičné letné športy dopĺňa jeden netradičný – windsurfing. Kto sa nebojí vĺn, nech rozhodne tento šport vyskúša!