Letné výlety majú zelenú!

Všetko sa zobúdza. Veď predsa, prichádza jar, ktorú v dohľadne vystrieda krásne letné počasie. Jednoducho – sezóna bikín môže pomaly začať. Ľudia sa prebúdzajú z dlhých zimných a sychravých večerov.
Ani vás už doma nevie nič udržať? Najradšej by ste sa so svojimi známymi a rodinou bláznili vonku a užívali si jarnú sezónu? Ani sa niet čomu čudovať. Domáce väzenie medzi štyrmi stenami nie je totiž ideálnou predstavou nikoho. Čo však na to vaša peňaženka?

tráva

Zahraničie láka. V slovenských končinách ešte stále platí štýl letnej zahraničnej dovolenky. To sú výdavky, ktoré v zimnom období bežne nemáte. Jedine, že by ste zmenili štýl myslenia a odklonili sa od zaužívaného stereotypu slovenských domácností a vybrali sa na exotickejšiu dovolenku do tepla v rámci zimných mesiacov. Nepríde vám rozumnejšie stráviť leto doma a ísť sa zohriať počas nepriaznivejších mesiacov do tepla za obdobnú cenu? Je to samozrejme na individuálnom uvážení. V tomto konkrétnom prípade však treba ostať v zaužívaných koľajach – Slováci proste uprednostňujú letnú dovolenku počas letných mesiacov. Financie v lete teda smerujú i cestou letnej dovolenky.

A čím je rodina početnejšia, tým logicky zaobstaranie kompletnej dovolenky vyjde drahšie.
Jar a leto tiež okrem iného odhalí nedostatky okolo domčeka, ktoré zima napáchala. Zrazu sa niečo vydulo, tamto farebne neladí, steny sú akési začmudené. Prvé jarné kosenie so sebou prináša istý stimul adrenalínu, či sa kosačka po zimnom spánku opäť preberie do funkčnej verzie. No samozrejme, na všetko treba peniažky.

hrad

A komu by sa chcelo len pracovať alebo byť doma? Ak sa nedá ísť do zahraničia, krásy Slovenska sa nedajú tejto malebnej krajine odoprieť. Návšteva hradu, menší obed, zmrzlina a malý suvenír? To vám vaša peňaženka poďakuje.
Zdá sa teda, že oblastí, kde minúť financie, sa v lete stupňujú. Je teda len na vás, čo dostane zelenú.