Pracovné pozície s ponúkaným platom minimálne 1000 eur


Za dostatočne vysoký a požadovaný plat sme si tak všeobecne určili hranicu 1000 eur. Vlastne tvrdia to i médiá, tvrdia to naši politici, 1000 eur je vraj priemerný slovenský plat. Mnohí ale vieme, že táto informácia má v realite inú podobu a pre mnohých je plat 1000 eur len akási vidina o ktorej počuje, no zatiaľ si na ňu nesiahol a to aj napriek tomu, že svojej práci venuje veľa času a úsilia, dokonca aj na úkor rodiny. Aj napriek tomu je dosť ľudí, ktorí túto čiastku považujú za reálnu a tvrdia, že to je ich minimálny požadovaný plat. Týka sa to hlavne ľudí žijúcich v Bratislave, okolo ktorej sa vlastne točí veľká časť slovenskej ekonomiky. No takéto požiadavky by najradšej uvítali aj ostatní z miest a obcí, na ktoré sa už v takej miere nemyslí. Je pre nich vôbec možné, aby pravidelne zarobili takýto slušný plat?

hotovost

•         V tomto článku si predstavíme niektoré pracovné ponuky a ich pozície, ktorých činnosť pôsobí seriózne a pritom sľubujú i takúto výšku platu. Tieto pracovné ponuky už síce v dobe, kedy tento článok čítate, sú už pravdepodobne neaktívne.  Preto by bolo zbytočné informovať o detailoch /ako čas a miesto výberového konania, sídlo podniku,…/. Ide hlavne o to zapamätať si, o aké pracovné pozície ide. Na podobné ponuky môžete totiž natrafiť opät.

inženýr

Elektro-inžinier-Skôr ako o požadovanie manuálnej zručnosti ide v tomto prípade skôr o hľadanie kompetentnej osoby, ktorá by sa vedela orientovať v technických dokumentoch a to aj napriek tomu, že v niektorých prípadoch nie je dokonca požadované vysokoškolské vzdelanie. Ponúkaný plat: 1200 – 1500 eur.
Účtovník/čka so znalosťou anglického jazyka– Vaša práca sa bude točiť okolo práce s faktúrami, ich prijímaním, vybavovaním, organizáciou a ich ukladaním do internetového systému. Očakáva sa i vaša znalosť anglického jazyka kvôli návšteve zahraničných klientov. Ponúkaný plat: 1000 – 1200 eur.

oparvy

Udržbár– Teraz prejdeme na trochu odlišný typ profesie a to pre ľudí, ktorí nie sú zameraní na kancelársku prácu. V Trnave bola nedávno ponuka na pozíciu údržbára zariadení a strojov s ponúkaným platom 1122 – 1250 eur.