Typy podráždenia pokožky a spôsoby, ako ich zmierniť

V extrémnych teplotách, ako sú horúce letá a chladné zimy. Nepríjemná a trápna situácia, keď sa bránite nutkaniu poškriabať svrbiacu pokožku (a robí ju horšou), je ďalším bojom tejto otravnej pleti.
Spôsobené množstvom možných faktorov, ako sú znečisťujúce látky, alergény, slnečné lúče alebo akékoľvek dráždivé látky alebo zložky, ktoré nevyhovujú vašej pokožke; podráždenie pokožky je veľmi častým problémom s pokožkou.

obličej

Bežné typy podráždenia a príčin kože
Žihľavka:Vyvýšené červené hrbolčeky alebo zvary na koži, ktoré majú svrbivý pocit, sú typom podráždenia kože nazývaného žihľavka. Je spôsobená slnečným žiarením, infekciami spôsobenými baktériami alebo plesňami, zdravotnými chorobami. Spravidla zmizne do 4-6 týždňov.
Kožná alergia alebo kontaktná dermatitída:Vyrážka alebo svrbenie, ktoré sa vyskytne, keď sa vaša pokožka dostane do kontaktu s dráždivými látkami alebo alergénmi, ako je napríklad zložka kozmetického výrobku, mydla, pracieho prostriedku alebo parfumov, na ktoré ste alergický. Znečisťujúce látky a environmentálni agresori môžu tiež spôsobiť podráždenie pokožky, čo ju robí červenou a svrbivou.
Ekzém alebo atopická dermatitída: Veľmi častým problémom suchej kože, ekzémom je svrbenie, šupinatá vyrážka, niekedy červená, ktorá je spôsobená nadmerne suchou kožou alebo alergénmi. To je bežné u ľudí s rodinnou anamnézou a astmy.
Vyhnite sa dlhým a horúcim sprchám
Teplá voda pôsobí počas sprchovania príjemne a relaxačne, ale môže mať daň na vašej koži. Rúrka horúcej vody ju môže zbaviť prírodných olejov, vďaka čomu je suchá a svrbivá a môže zvýšiť úroveň citlivosti vašej pokožky. Na sprchovanie vždy používajte studenú alebo vlažnú vodu. Taktiež dlhé sprchy nie sú dobré pre vašu pokožku. Príliš veľa času vo vode môže vyvolať kožné alergie a zhoršiť ich. Obmedzte čas sprchy na 5-10 minút.

vyrážka

Udržujte pokožku hydratovanú
Nedostatok vlhkosti vo vašej pokožke vedie k svrbeniu, a to je presne dôvod, prečo je mimoriadne dôležité, aby vaša pokožka bola vždy hydratovaná. Ukľudňujúci hydratačný krém nielenže udržiava vašu kožu hladkú, ale aj lieči vašu vysušenú, šupinatú a svrbiacu pokožku . Získajte upokojujúci hydratačný krém s prírodnými zložkami, ako je aloe vera, ktoré pomáhajú vyživovať suchú pokožku.