Užitočné tipy pre sólo cestovateľov

Vypočítajte svoj cestovný rozpočet
Ušetrite predtým, ako sa vyberiete na cesty a zistite si rozpočet, keď ste tam. Nie je nič horšie, ako sa obávať dlhu, ktorému budete čeliť, keď sa dostanete domov, a preto zabezpečte, aby sa vaša cesta vyplatila a že nebudete musieť premýšľať o tom, ako sa vrátiť z červených čísel. Keď sa vrátite z cesty, môžete začať ukladať na ďalšiu dovolenku.

dobrodružství

Dajte si dokumenty do poriadku
Kúpte si cestovné poistenie, aj keď si nemyslíte, že ho budete potrebovať. Nikdy neviete, kedy sa to hodí a ušetrí vás z dlhodobého hľadiska. Urobte si prieskum vopred, aby ste zistili, aké poistenie sa odporúča pre krajinu, ktorú sa chystáte navštíviť, a zistite, aké ceny poistení jednotlivé poisťovne ponúkajú a čo dané poistenie zahŕňa. Zabezpečenie platného pasu a kontrola vízových požiadaviek pre krajinu, do ktorej cestujete, sú tiež najvyššie priority pred rezerváciou cesty.

Nájdite si sociálne ubytovanie
Zostaňte na spoločenskom mieste. Webové stránky a prenájom izieb, ktoré sa nachádzajú na Airbnb alebo NextTrip , sú ideálnym spôsobom spojenia s miestnymi obyvateľmi, pretože váš prenajímateľ vám môže poskytnúť tipy o tejto oblasti. Hostely sú tiež skvelé miesto pre sólo cestovateľov a umožňujú vám spojiť sa s inými cestujúcimi. Používanie aplikácií, ako je Meetup, vám môže pomôcť nájsť udalosti a aktivity, ktoré sa vo vašej oblasti vyskytujú, a poskytne vám príležitosť byť sociálny a stretnúť sa s novými ľuďmi.

Naučte sa trochu miestneho jazyka
Prispôsobte si svoje okolie a naučte sa trochu miestny jazyk. Vykonajte úsilie naučiť sa pár slov a fráz pred cestovaním, aby boli vaše základne pokryté. Vedieť, ako sa predstaviť, ako požiadať o nasmerovanie a ako si môžete objednať pivo či kávu sa vám definitívne zíde.

Zistite si svoju cestu
Preštudujte si mapu. Zoznámte sa s oblasťou, v ktorej žijete, ako aj s oblasťami, do ktorých chcete prejsť. Byť si vedomý toho, kde ste, najmä vo vzťahu k tomu, kde žijete, vám pomôže cítiť sa menej stratení. Taktiež sa nebojte požiadať o pomoc, umožní vám to stretnúť sa s miestnymi obyvateľmi a zapojiť sa do rozhovorov.

pas

Keď pôjdete jesť
Nevyhýbajte sa reštauráciám len preto, že budete jesť sami. Jedzte kdekoľvek budete chcieť, ste na dovolenke. Od najdrahších jedál až po najlacnejšie veci na jedenie je veľa skvelých vecí, ktoré môžete vyskúšať po celom svete. Ak sa stanete pravidelným návštevníkom na miestach v blízkosti svojho hotela, môžete spoznať zamestnancov a oni zase získajú informácie o tom, čo máte radi a môžu ponúknuť odporúčania pre iné miesta. Posedenie pri bare alebo spoločnom stole môže uľahčiť nepríjemnosť jedenia samého a môže dokonca podnietiť k stretnutiu s ostatnými, ktorí sú v rovnakej situácii.