Všetko o YouTube

Kedysi obľubou skôr mládežníkov, dnes ho už sledujú všetky vekové kategórie.
YouTube je vlastne internetová databáza videí. Od krátkych zopár sekundových vainoch, až po niekoľko hodinové zostrihané videoklipy pesničiek. Zakladateľom bol Chad Hurley v roku 2005 a v roku 2006 ho od neho kúpilo Google. V dnešnej dobe ide o najväčší systém pre zdieľanie videí na celom internete. Každý s i môže založiť svoj účet zadarmo. Aj vďaka svojmu Google účtu. A môžu zdieľať ich videá.
Youtube pomohlo mnohým ľuďom – youtuberom  stať sa viditeľnejšími, ba priam až internetovými hviezdami, ktorých obdivujú a majú za vzor zase iný. Nájdete tu aj rôzne hudobné klipy, návody, zážitky, typy triky a mnohé iné. Na čokoľvek si spomeniete – zaručene to tu nájdete.

webové stránky

Ak ste práve na počítači či notebooku je možné ho navštíviť cez internetový prehliadač www.youtube.com. Ak ste na mobile alebo tablete, môžete si stiahnuť aj aplikáciu. V tomto prípade je nutné si založiť konto. Dokonca je možné si prehrať videá aj cez Smart TV a podobne.
Všetci užívatelia môžu nahrať krátke videa do pätnásť minút. Ak si vytvoríte svoje konto, môžete nehrávať videá dlhé až dvanásť hodín a vysielať aj prenosy naživo. Je možné nahrávať videá vo formáte: avi, MP4, MPEG-PS, FLV, 3GP, WebM, Quick Time a aj File Format.

youtube

Až trinásteho septembra 2016 sa spustil na verejnú beta verziu sociálnej funkcie. Vďaka tomuto kroku môžu používatelia uverejňovať komentáre, obrázky, Gify, živé videá.
V dnešnom svete sa dostanete na YouTube zo skoro všetkých elektronických zariadení. Je to možné vďaka aplikácií alebo web stránke. Od leta 2007 je ho možné sledovať z väčšiny zariadení od Apple. Od roku 2009 zase spustil službu YouTube TV, to znamená, že je možné si ho spustiť zo všetkých televízorov s webovými prehliadačmi. Najprv to platilo len pre Play Station 3 a Wii. Neskôr pridali aj Xbox Live.

Posted in Web